MIND THE GAP PLEASE

ROZHOVORY O ZVĚDAVOSTI, HLUČNÝCH SOUSEDECH A MNOHÉM DALŠÍM

ROZHOVOR S MEDIÁTORKOU A UMĚLKYNÍ KATE BEALESOVOU O HLUČNÝCH SOUSEDECH A FYZICKÉM POSTOJI

Kate pracovala jako herečka, režisérka, mediátorka … Dnes zrovna vede workshop v londýnském National Theatre. Sedíme v horním patře divadla na zemi, mezi studenty, herci a návštěvníky a Kate hovoří o fyzickém postoji. Rozhovor v angličtině si můžete poslechnout kliknutím na audio níže. 

„Zajímá mě, jak můžeme zůstat otevření myšlenkám, které jsou odlišné od těch našich. Trávíme tolik času tím, že si vytváříme názory a způsoby náhledu na svět a poté se velmi bráníme těm, kteří se nám do toho pletou a snaží se naše názory měnit. Myslím, že se můžeme i fyzicky chovat tak, abychom zůstali otevření jak v těle, tak v mysli. Sama na sobě trénuji přijímání zpětné vazby v otevřené fyzické pozici. Snažím se se neschoulit a nevyhýbat se zpětné vazbě. Moje fyzická pozice je způsob, jak říci: jsem otevřená a ochotná vnímat tvoje myšlenky. A možná s nimi nebudu souhlasit, neznamená to, že jsem nějaký slaboch, ale taky to znamená, že rovnou nebudu nastražená k obraně, ještě dříve než jsem cokoliv uslyšela.“ (úryvek z 1:40). 

Později v rozhovoru sdílí Kate svoje zkušenosti z nedávné mediace. Byl to klasický případ: pár bydlící v přízemí si stěžuje na hlasitou hudbu z prvního patra. Páru v prvním patře hudba nepřijde hlasitá. Co se děje dál? Kate v roli mediátora naslouchá hudbě … a nic neslyší. Jenže i v tomto případě musí respektovat obě pravdy. Pokud chcete slyšet happy end tohoto příběhu, poslechněte si rozhovor zhruba od 20. minuty.

ROZHOVOR S TERAPEUTKOU AMY GOLDFARBOVOU O MANŽELSTVÍ A ZVĚDAVOSTI

Amy Goldfarb je manželská terapeutka, facilitátorka firemních workshopů a improvizační herečka. Povídaly jsme si o tom, jak zvědavost na druhého a schopnost vždycky „nemít pravdu“ můžou vést k lepší konverzaci. Ať už se jedná o manželský pár nebo sousedy, kteří se hádají na téma Donalda Trumpa. Celý rozhovor v angličtině je níže. (Byl to první Evin pokus o nahrávání přes Skype, takže se omlouváme za zhoršenou kvalitu nahrávky).